Części samochodowe Audi Koszalin

Samochody Audi to nie tylko synonimy elegancji, ale też niemieckiej solidności. Oznacza to, że oferowane przez tego producenta modele rzadko się psują i nie wymagają częstych napraw. Jeśli jednak musisz usunąć usterkę i potrzebujesz części Audi, zapraszamy do naszego sklepu w Koszalinie. W M.S. Auto proponujemy klientom wyłącznie oryginalne części samochodowe. Sprawdź, dlaczego najlepiej dokonać zakupów części samochodowych w Koszalinie w naszym sklepie.

O marce Audi

Historia marki Audi rozpoczęła się jeszcze pod koniec XIX wieku, a konkretniej w 1899 roku. To właśnie wtedy August Horch wraz z inżynierem Karlem Benzem założył przedsiębiorstwo o nazwie Horch. W przeciwieństwie do wielu innych liderów z branży samochodowej Audi od samego początku swojej działalności było nastawione na tworzenie samochodów osobowych.

Już w 1901 roku z warsztatu Horcha wyjechał pierwszy wyprodukowany przez niego samochód. Przez następne lata firma zmieniała lokalizację – miała swoją siedzibę najpierw w Reichenbach, później w Zawicku. Zmieniła się także nazwa, tym razem na Horch&Cie. Mimo sukcesów w sportach motorowych, pojazdy tej marki nie zdobyły dużej popularności, co doprowadziło do problemów finansowych przedsiębiorstwa. W efekcie August Horch opuścił zakład w 1909 roku i założył nowe przedsiębiorstwo samochodowe, które obecnie jest znane na całym świecie pod nazwą Audi.

Końcówka lat 20. XX wieku była ciężka dla firm motoryzacyjnych, wiele przedsiębiorstw działających w tej branży w tamtym czasie nie miało szans przetrwać na własną rękę. Fuzja kilku firm w jeden wielki koncern była najlepszym rozwiązaniem. Takie połączenie miało miejsce w 1932 roku – z przedsiębiorstw Audi, Horch, Wanderer i DKW powstała marka Auto Union z siedzibą w Chemnitz. Fuzja stała się inspiracją przy tworzeniu logo Audi, gdzie cztery złączone ze sobą pierścienie odzwierciedlają ww. cztery firmy.

Okres II wojny światowej był czasem zmian dla Auto Union. Przede wszystkim firma dostała się pod rosyjskie wpływy, by potem zostać przekazana takim markom jak DKW, Mercedes Benz i Volkswagen, który jest jej aktualnym właścicielem. Także kwestia nazwy ulegała zmianie, by finalnie stanąć na Audi.

Przełomowym modelem dla tej marki był Audi Quattro, który był innowacyjny nie tylko pod względem zastosowanych rozwiązań technicznych, ale również pod względem części zamiennych. Auta marki Audi stanowią doskonałą kombinację przyciągającej uwagę stylistyki wraz z rewelacyjnymi parametrami technicznymi. To jedna z tych firm motoryzacyjnych, która zawsze gwarantuje wysoką jakość i bezpieczeństwo.

Najpopularniejsze modele w historii marki

Audi Quattro to pierwszy, ale nie ostatni model, który przyniósł tej marce renomę. Na liście najpopularniejszych modeli znajdują się także:

  • Audi 80,
  • Audi TT,
  • Audi Q5 i Q7,
  • Audi R8,
  • Audi A4, A5, A6 i A7,
  • Audi RS7.

Oryginalne i tanie części do samochodów osobowych Audi w Koszalinie

Aby utrzymać samochód Audi w jak najlepszym stanie, warto w razie pojawienia się usterki wymienić części na oryginalne elementy. W sklepie M.S. Auto zamówisz niezbędne części do Audi, niezależnie od tego, czy potrzebujesz niewielkiego komponentu, czy zaawansowanych mechanicznie i elektronicznie rozwiązań.

Ponadto wszystkie dostępne w naszej ofercie produkty kupisz w atrakcyjnych cenach. Możliwe jest to m.in. dzięki współpracy z ProfiAuto oraz ponad 250 dostawcami.

Oferta części samochodowych Audi w sklepie M.S. Auto

Działamy na terenie Koszalina, więc jeśli szukasz sprawdzonych i oryginalnych części samochodowych do Audi w tym mieście, to koniecznie zajrzyj do naszego sklepu. W razie pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. W M.S. Auto służymy fachową poradą, pomożemy Ci znaleźć odpowiednie elementy do Audi.