Diagnostyka samochodowa Koszalin

Diagnostyka komputerowa samochodu to najszybszy sposób na znalezienie źródła problemu. Od 1996 roku każdy samochód, sprzedawany na terenie UE (a także w innych rejonach świata) ma na wyposażeniu układ diagnostyki samochodowej OBD2. Początkowo możliwa była diagnostyka komputerowa silnika oraz czujników, kontrolujących pracę układu wydechowego. Od kilku lat diagnostyka komputerowa pozwala znaleźć usterki w systemach bezpieczeństwa, komfortu, aktywnego zawieszenia i wielu innych.

Umów się na wizytę!»

Kiedy wykonać diagnostykę samochodową pojazdu?

Samochód, wyposażony w układ OBD2, większość awarii sygnalizuje poprzez kontrolki ostrzegawcze, wyświetlające się na desce rozdzielczej. W starszych samochodach jest to kontrolka check engine. W przypadku jej zapalenia, auto należy podłączyć pod diagnostykę komputerową i sprawdzić, czy w pamięci sterownika została zapisana usterka.

W nowszych samochodach dodatkowo może być wyświetlany komunikat ostrzegawczy na ekranie komputera pokładowego.

W przypadku zapalenia się kontrolki check engine, należy odwiedzić nasz serwis. Podłączymy komputer diagnostyczny pod złącze OBD2 i sprawdzimy, jakie błędy są zapisane w pamięci sterownika.

Nasz nowoczesny sprzęt komputerowy (do diagnostyki) pozwala nam szybko znaleźć przyczynę zapalenia się kontrolki check engine. Odczytujemy kod błędu, zapisanego w pamięci, odczytujemy jego znaczenie i przedstawiamy diagnozę.

  • Diagnostyka komputerowa w Koszalinie to klucz do szybkiego znalezienia przyczyny problemu. Dzięki temu nasz serwis samochodowy może szybko naprawić pojazd. Koszt naprawy jest niski, bo warsztat samochodowy dokładnie wie, że np. wystarczy wymienić jeden czujnik, będący przyczyną awarii.

Warto pamiętać, że nie wszystkie awarie samochodu są sygnalizowane przez zapalenie się kontrolki check engine. Jednak kierowca jest w stanie wyczuć, że samochód nie zachowuje się w normalny sposób. Silnik pracuje nierówno, albo nagle zaczął zużywać za dużo paliwa. Na ekranie komputera pokładowego pojawiają się dziwne komunikaty, które potem znikają.

  • W przypadku zauważenia dziwnych objawów, pomoże oferowana przez nas usługa. Zapraszamy!

Warto także pamiętać, aby przeprowadzić kompleksową diagnostykę auta używanego po zakupie. Warto sprawdzić, czy w pamięci różnych sterowników nie ma zapisanych kodów błędów.

  • Diagnostyka komputerowa silnika w Koszalinie pozwoli sprawdzić stan jednostki napędowej i wszystkich czujników. Możemy sprawdzić parametry jednostki napędowej na żywo, po podłączeniu komputera diagnostycznego i uruchomieniu silnika.

Diagnostyka zawieszenia

Po naszych drogach porusza się coraz więcej samochodów z aktywnym zawieszeniem (np. z amortyzatorami o zmiennej sile tłumienia) i z zawieszeniem pneumatycznym. Takie zawieszenia wykorzystują szereg czujników, które mają wpływ na pracę całego układu. W razie awarii trzeba znaleźć 1 element zawieszenia auta, który jest odpowiedzialny za problemy.

  • M.S. Auto to miejsce, gdzie przeprowadzimy kompleksową diagnostykę zawieszenia w Twoim samochodzie. Możesz mieć pewność, że precyzyjnie określimy podzespół albo czujnik, który należy wymienić. Naprawy może dokonać nasz serwis samochodowy.

Diagnostyka komputerowa Koszalin

Ile razy zdarzyło Ci się kupować nowe części, których wymiana nie pomogła i problem trwał? Wszystko dlatego, że nowoczesny warsztat musi być wyposażony w diagnostykę.

Naprawa samochodów w obecnych czasach nie może obejść się bez urządzenia do diagnostyki. Nawet wymiana akumulatora czy czujników ciśnienia powietrza w oponach, w wielu autach wymaga podłączenia urządzenia do diagnostyki.

Diagnostyka samochodowa Koszalin

Trafna diagnoza – to klucz do szybkiego wykonania naprawy. Nie trzeba rozbierać połowy samochodu i wymieniać szeregu części, żeby znaleźć przyczynę awarii. Obecnie niewiele czynności można wykonać bez podłączenia komputera. Bez diagnostyki możesz wymienić sprzęgło. Ale już wymieniony wtrysk będzie wymagał instalacji w systemie, tak samo, jak system świateł, czujniki aktywnego zawieszenia, czujniki ABS, ASR i ESP, czy też czujniki ciśnienia powietrza w oponach, które trzeba programować po zdjęciu kół, przy sezonowej wymianie opon. Po zakończonej instalacji czujników należy także kasować błędy z pamięci sterownika. Trafna diagnoza to także niska cena naprawy.

Umów wizytę w naszym warsztacie, albo skontaktuj się z nami telefonicznie. Powiedz, jakiej marki masz auto np. Citroen, Toyota, Opel, Volkswagen. Odpowiemy Ci, ile kosztuje diagnoza. Nasza lokalizacja to Koszalin. Średni koszt naszych usług nie odbiega od cen obowiązujących w kraju.

Kontakt »