Oleje silnikowe

Oleje silnikowe Koszalin

Zauważyłeś, że kończy Ci się olej silnikowy i nie wiesz, gdzie zaopatrzyć się w nowy? Z pomocą firmy M. S. Auto Koszalin będziesz mógł cieszyć się olejem silnikowym z pewnego źródła. W ofercie naszego sklepu motoryzacyjnego mieszczącego się w Koszalinie możesz znaleźć oleje silnikowe do każdego rodzaju auta. Wystarczy tylko wejść na naszą stronę internetową bądź odwiedzić nas na miejscu.

Do czego służą oleje silnikowe?

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta. Wszyscy doskonale wiemy, że oleju silnikowego nie może zabraknąć, ale właściwie dlaczego? Już wyjaśniamy. Do jego zadań zalicza się między innymi ochrona silnika przed korozją oraz zapewnienie mu właściwego funkcjonowania, oczyszczanie silnika, a przede wszystkim redukowanie tarcia w jednostce napędowej. Nie istnieje silnik, który będzie prawidłowo pracował bez wcześniejszego nasmarowania go olejem silnikowym, dlatego tak ważne jest to, by regularnie uzupełniać jego poziom.

Z jakimi rodzajami olejów silnikowych możemy się spotkać?

Sklep motoryzacyjny M. S. Auto Koszalin już wyjaśnia, czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje olejów silnikowych. Możemy je podzielić na: półsyntetyczne, syntetyczne i mineralne.

Oleje półsyntetyczne - wręcz perfekcyjnie sprawdzają się do współczesnych silników diesla, a także do silników benzynowych, które charakteryzują się wielopunktowym wtryskiem.

Oleje syntetyczne - wykorzystuje się je głównie do silników benzynowych, jak i również do wysokoprężnych silników o wysokich osiągach.

Oleje mineralne - stosowane są do silników diesla, które posiadają pośredni wtrysk oraz do silników benzynowych o małych osiągach.

Sprawdź dojazd »

M. S. Auto Koszalin radzi...

Zwracaj uwagę na oznaczenia! Odgrywają one niesamowicie istotną rolę w doborze odpowiedniego oleju silnikowego do Twojego samochodu. Ogromny wybór olejów dostępnych na rynku może wprawić w konsternację nawet najbardziej doświadczonego kierowcę. W naszym sklepie motoryzacyjnym już nie raz spotkaliśmy się z osobami, które nie widziały, że oznaczenia olejów silnikowych w ogóle istnieją. 

Za przykład weźmy oznaczenie 5W-40. Oznaczenia olejów możemy podzielić na:

 • Cyfry - mówią nam one o olejach, które używane są w okresie letnim, czyli wtedy gdy na dworze panuje wysoka temperatura. Liczby te oznaczają lepkość oleju i umieszczane są po znaku ‘’-’’. Funkcjonuje tutaj prosta zasada, im cyfra jest wyższa, tym olej możemy używać w wyższej temperaturze. Może to być liczba 30, 40, 50, czy 60.

 • W - litera ta jest skrótem od słowa winter, czyli zima. Bardzo szybko możemy domyślić się, że symbol ten oznacza oleje silnikowe, które przeznaczone są do użytku w okresie zimowym. Im mniejsza liczba stoi przy literze ‘’W’’, tym olej może być używany w niższej temperaturze np. 5W, 10W lub 20W. Oznacza on płynność oleju silnikowego.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą olejów silnikowych w Koszalinie

Posiadamy niezwykle bogatą gamę produktów, których jakość potwierdzona jest licznymi testami i badaniami. Dzięki współpracy z M.S. Auto będziesz mógł cieszyć się wysoką klasą olejów silnikowych zakupionych w atrakcyjnej cenie. W razie jakichkolwiek problemów z wyborem oferowanych przez nas produktów zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź do wypełnienia formularza kontaktowego. Nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania. 

Zamów już dziś! »

Oleje silnikowe Koszalin FAQ

 1. Jak często powinno się wymieniać olej w samochodzie?

  Według ogólnych zaleceń olej najlepiej jest wymieniać raz na około 15 tys. kilometrów.

 2. Czym jest lepkość oleju?

  Parametr określający to z jaką łatwością olej przepływa przez silnik przy określonej temperaturze. Przy wyborze oleju, powinniśmy się zawsze kierować zaleceniami producenta samochodu.

 3. Czym się różni olej syntetyczny od półsyntetycznego?

  Olej syntetyczny jest najdroższym i najlepszym jakościowo olejem, stosuje się go w nowych samochodach z bardzo niskim przebiegiem. Półsyntetyczny olej jest za to najbardziej powszechny i jest idealnym wyborem dla każdego samochodu ze średnim przebiegiem.

 4. Czym jest olej mineralny?

  Jest to typ oleju uważany za najgorszy jakościowo. Zazwyczaj stosuje się go jedynie w samochodach starych, z bardzo wysokim przebiegiem.